تماس

انواع خدمات زیبایی دندان

انواع خدمات زیبایی دندان
۲۲ آبان ۱۴۰۲
داشتن اطلاعات در مورد روش‌ها و خدمات زیبایی دندانپزشکی برای افرادی که به دنبال بهبود ظاهر لبخند خود و ارتقای سطح سلامت دهان و دندان خود هستند ضروری است. یک لبخند زیبا می تواند تأثیری دگرگون کننده بر اعتماد به نفس و کیفیت زندگی فرد داشته باشد. دورانی که مردم مجبور بودند به دندان‌های کدر یا کج رضایت دهند گذشته است. با پیشرفت‌های تکنولوژی دندانپزشکی، خدمات زیبایی دندانپزشکی به عنوان یک راه حل تحول آفرین ظاهر شده است و مزایای زیادی را ارائه می‌دهد که فراتر از زیبایی شناسی صرف است.
کلینیک دندان پزشکی شبانه روزی شهران با ارائه بهترین و جدید ترین متدهای روز دنیا خدمات دندان پزشکی ارائه می دهد جهت انجام اعمال پزشکی لینک را دنبال کنید.

خدمات زیبایی دندانپزشکی

این مقاله به بررسی برخی از پرتقاضاترین خدمات زیبایی دندانپزشکی که امروزه در کلینیک‌های تخصصی دندانپزشکی ارائه می‌شوند، می‌پردازد. خدمات زیبایی دندانپزشکی و بازیابی عملکرد و سلامت دهان و دندان از طریق انواع خدمات زیبایی دندانپزشکی مانند سفید کردن دندان‌ها، روکش‌های دندانی، ارتودنسی و ... می‌توان عیوب دهان و دندان را اصلاح کرد و تقارن و تناسب را به ظاهر دندان‌ها بازگرداند. در نتیجه این روش‌ها نه تنها موجب جذابیت بصری دهان و دندان می‌شوند بلکه عملکرد کلی این اعضاء را نیز بهبود می‌بخشند. درمان‌ها و جراحی‌های دندانپزشکی زیبایی علاوه بر افزایش زیبایی لبخند به ترمیم عملکرد دندان و افزایش سلامت دهان کمک می‌کند. به عنوان مثال، ایمپلنت‌های دندانی ابزاری قدرتمند برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته، بازسازی ظاهر طبیعی، بهبود عملکرد دندان‌ها و در عین حال حفظ ساختار صورت هستند. در همین حال، بریج‌های دندانی شکاف‌های ایجاد شده توسط دندان‌های از دست رفته را پر می‌کنند و در نتیجه یکپارچگی لبخند شما را باز می‌گردانند و توانایی شما را برای خوردن و صحبت کردن به شکل چشمگیری افزایش می‌دهند.
برای دریافت خدمات دندان پزشکی و پوست و مو وزیبایی روی لینک درمانگاه مرکزی شهران کلیک کنید !
خدمات زیبایی دندان پزشکی

سفید کردن دندان‌ها یا بلیچینگ

امروزه محبوب‌ترین نوع از خدمات زیبایی دندانپزشکی در جهان، سفید کردن حرفه ای دندان در کلینیک دندانپزشکی است. در حالی که اکثر محصولات آرایشی بهداشتی ادعا می‌کنند دندان‌های شما را سفید می‌کنند، به یاد داشته باشید که فقط یک دندان‌پزشک می‌تواند دندان‌های شما را به ایمن‌ترین روش ممکن، سفید کند. سفید کردن دندان در کلینیک دندانپزشکی، فرآیندی است که به دقت بر روی انجام آن نظارت می‌شود و شامل استفاده کنترل ‌شده از غلظت نسبتاً بالایی از ژل بلیچینگ است. در سفید کردن دندان‌ها از مواد سفید کننده استفاده می‌شود که بر پایه پراکسید هستند و برای روشن‌تر کردن رنگ دندان‌ها طراحی شده اند.
کلینیک دندان پزشکی شبانه‌روزی شهران بهترین خدمات دندان پزشکی در غرب تهران را با تعرفه مناسب ارائه می‌دهد.

بلیچینگ دندان ها

دندان‌پزشک پس از برداشتن پلاک و سایر مواد زائد از سطح دندان‌ها، سفید کردن یا بلیچینگ را انجام می‌دهد تا ظاهر طبیعی آن‌ها را بازگرداند. در طول سال‌ها، دندان‌های شما ممکن است در اثر غذا، نوشیدنی، دارو و همچنین به دلیل عادت‌های شخصی مانند سیگار کشیدن، لکه دار، ساییده و زرد شوند. بلیچینگ این لکه‌ها را از بین می‌برد و پوششی براق برای دندان‌های شما ایجاد می‌کند.

روکش های دندانی

روکش‌های دندانی، به عنوان پوسته‌های فوق نازک سفارشی، می‌توانند ظاهر دندان‌ها را به طور قابل توجهی تغییر دهند، عیوب را پنهان کنند و لبخندی طبیعی و منحصر به فرد ایجاد نمایند. روکش‌های دندانی که از مواد بادوام ساخته شده‌اند، از دندان‌های آسیب‌دیده یا ضعیف، حمایت و محافظت می‌کنند و ظاهر آن‌ها را بهبود می‌بخشند و از پوسیدگی بیشتر جلوگیری می‌کنند. روکش‌های دندانی شامل دو نوع اصلی کامپوزیت و لمینت می‌شوند.

کامپوزیت

کامپوزیت به عنوان یکی از شناخته شده‌ترین خدمات زیبایی دندانپزشکی، دندان‌های آسیب دیده، پوسیده یا تغییر رنگ داده را با استفاده از موادی که با رنگ مینای دندان مطابقت دارد، ترمیم می‌کند. ابتدا، دندان‌پزشک ناحیه آلوده به پوسیدگی دندان را سوراخ و تمیز می‌کند و کامپوزیت را روی سطح مورد نظر اعمال می‌کند و سپس آن را فرم و صیقل می‌دهد تا با دندان‌های دیگر مطابقت داشته باشد. این روش، آسیب وارده به دندان را ترمیم می‌کند و ظاهری سالم به آن می‌بخشد. باندینگ کامپوزیت یک روش دندانپزشکی زیبایی مقرون به صرفه است که به بیماران کمک می‌کند تا از شر پوسیدگی دندان، ترک خوردگی دندان‌ها و لبه‌های کج خلاص شوند. کامپوزیت

لمینت

لمینت‌ها پروتزهای سرامیکی بسیار نازکی هستند که روی دندان‌های اصلی بیمار قرار می‌گیرند. لمینت‌ها بسیار نازک هستند و از نظر شکل شبیه ناخن مصنوعی هستند. ونیرهای لمینت به صورت ویژه برای هر دندان تولید می‌شوند. سفیدی طبیعی مواد سرامیکی لمینت باعث می‌شود لمینت‌ها کاملاً شبیه دندان‌های واقعی به نظر برسند.

باندینگ دندان

باندینگ دندان یکی دیگر از روش‌های دگرگون‌کننده در حوزه خدمات زیبایی دندانپزشکی است که از یک رزین همرنگ دندان برای رفع عیوب جزئی مانند شکستگی‌ها یا شکاف‌ها استفاده می‌کند و به طور همزمان ظاهر و ساختار دندان را بهبود می‌بخشد. باندینگ دندان یک درمان زیبایی مقرون به صرفه و بدون درد است که می‌تواند در یک جلسه انجام شود. می‌توان از آن برای ترمیم و بهبود ظاهر دندان‌ها استفاده کرد. این روش، شامل استفاده از مواد پر کردنی دندان است که با نور به دندان‌ها چسبانده می‌شوند. برای تغییرات جزئی زیبایی و اهداف ترمیمی مانند ترمیم دندان‌های پوسیده یا ترک خورده، بستن فاصله بین دندان‌ها، افزایش اندازه دندان‌ها و غیره مناسب است.

تغییر شکل لبخند

اصلاح لبخند چیست؟ اصلاح لبخند یک پروسه دندانپزشکی زیبایی بخش و متحول کننده است که هدف آن ارتقای زیبایی شناسی کلی لبخند شماست. این روش شامل یک طرح درمانی جامع است که چندین روش دندانپزشکی زیبایی را برای رفع نگرانی‌های مختلف دندانی و دستیابی به لبخند دلخواه شما ترکیب می‌‍کند. اولین قدم برای اصلاح لبخند، مشاوره با یک دندان‌پزشک زیبایی ماهر است. در طول این مشاوره، اهداف، نگرانی‌ها و ترجیحات دندانپزشکی خود را مورد بحث قرار خواهید داد. دندان‌پزشک یک معاینه کامل از سلامت دهان و دندان شما، از جمله شکل و کارکرد دندان‌ها، لثه‌ها و هارمونی کلی صورت را انجام می‌دهد. این ارزیابی به شناسایی مسائل خاصی که حین درمان باید مورد توجه قرار گیرند و ایجاد یک برنامه درمانی شخصی و منحصر به فرد کمک می‌کند. اصلاح لبخند می‌تواند شامل طیف وسیعی از روش‌های دندانپزشکی زیبایی متناسب با نیازهای منحصر به فرد شما باشد.

ارتودنسی

درمان‌های ارتودنسی یکی از شایع ترین خدمات زیبایی دندانپزشکی هستند. ارتودنسی شامل طیف وسیعی از روش‌ها با هدف تشخیص، پیشگیری و اصلاح نامرتبی دندان‌ها، فک‌ها و الگوهای بایت نامناسب است. این درمان‌ها برای بهبود ظاهر لبخند و سلامت کلی دهان و دندان طراحی شده‌اند. شناخته‌شده‌ترین درمان‌های ارتودنسی بریس‌ها هستند که هم در براکت‌های فلزی سنتی و هم در انواع پلاستیکی شفاف موجود هستند. بریس ها با اعمال فشار ملایم و مداوم عمل می‌کنند تا به تدریج دندان‌ها را در ردیف مناسب قرار دهند. سیم‌ها و براکت‌های بریس‌های سنتی به صورت دوره‌ای تنظیم می‌شوند تا دندان‌ها را به موقعیت‌های دلخواه خود هدایت کنند. ارتودنسی

کانتورینگ دندان

کانتورینگ دندان، یا تغییر شکل دندان، یکی از خدمات زیبایی دندانپزشکی است که بر ایجاد تغییرات ظریف در شکل، طول یا سطح یک یا چند دندان تمرکز دارد. این روش، شامل برداشتن مقادیر کمی از مینای دندان برای دستیابی به تغییرات مورد نظر و بهبود ظاهر کلی دندان‌ها است. کانتورینگ دندان یک روش محافظه کارانه است که معمولاً نیازی به بیهوشی ندارد. بدون درد و کم تهاجمی است و نتایج فوری دارد. با این حال، توجه به این نکته ضروری است که کانتورینگ دندان تنها برای اصلاح مینا و شکل دندان مناسب است. برای رسیدگی به مسائل ساختاری مهم‌تر یا اصلاح نگرانی‌های عمده دندانی مؤثر نیست.

کانتورینگ لثه

کانتورینگ لثه که به آن تغییر شکل لثه نیز گفته می‌شود، نوعی از خدمات زیبایی دندانپزشکی است که با هدف بهبود ظاهر خط لثه انجام می‌شود. این روش، شامل برداشتن یا تغییر شکل بافت اضافی لثه برای ایجاد یک لبخند متعادل تر و متناسب‌تر است. در طول درمان، دندان‌پزشک به دقت بافت لثه اضافی را با استفاده از لیزر یا ابزارهای دندانپزشکی تخصصی جدا می‌کند. این روش، دقیق و کم تهاجمی است و امکان شکل دادن دقیق به خط لثه را فراهم می‌کند.

جراحی فک

درمان اختلالات مفصل گیجگاهی فکی (TMJ/TMD) به عنوان یکی از خدمات زیبایی و جراحی دندانپزشکی برای کاهش درد مزمن فک و بازگرداندن عملکرد مناسب فک و بهبود کیفیت کلی زندگی روی کار آمده است. این جراحی در کلینیک‌های تخصصی و فوق تخصصی دندانپزشکی انجام می‌شود. جراحی فک

INLAY و ONLAY

در حوزه خدمات زیبایی دندانپزشکی، اینله و آنله از انواع ترمیم‌های دندانی هستند که برای ترمیم دندان‌هایی که در اثر پوسیدگی یا جراحت آسیب دیده‌اند استفاده می شوند. اینله زمانی استفاده می‌شود که آسیب به سطح جویدنی دندان در داخل کاسپ‌ها که نقاط برجسته روی دندان هستند محدود شود. آن‌ها معمولاً از موادی مانند چینی، رزین کامپوزیت یا طلا ساخته می‌شوند. اینله ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به خوبی در ناحیه آماده شده دندان قرار بگیرند و ترمیم قوی و بدون درز را ارائه دهند. از سوی دیگر، انله‌ها زمانی استفاده می شوند که آسیب به یک یا چند کاسپ گسترش یابد یا قسمت بزرگ‌تری از سطح جویدن را پوشش دهد. گاهی اوقات به آن‌ها تاج‌های جزئی نیز گفته می‌شود. اینله‌ها و انله‌ها به صورت سفارشی ساخته می‌شوند تا با شکل و رنگ دندان طبیعی مطابقت داشته باشند و نتیجه زیبایی را تضمین کنند.

بازسازی کامل دهان

بازسازی کامل دهان یکی از جامع‌ترین خدمات زیبایی دندانپزشکی است که تمام دندان‌های دهان را برای بازگرداندن عملکرد و زیبایی آن‌ها مورد بررسی قرار می‌دهد. این روش اغلب برای افرادی با پوسیدگی پیشرفته دندان، دندان های فرسوده به دلیل دندان قروچه و بایت‌های شدیداً نامرتب ضروری است.

نتیجه‌گیری

دانش و تکنولوژی روز دندانپزشکی از طریق خدمات زیبایی دندانپزشکی، یک رویکرد جامع برای حفظ و افزایش سلامت دهان ارائه می‌دهد. یکی از مزایای کلیدی خدمات زیبایی دندانپزشکی، توانایی آن‌ها در بهبود ظاهر و عملکرد دندان‌ها است.
0 دیدگاه

شماهم توی این بحث شرکت کنید

دیدگاهی وجود ندارد.